Дивні сексуальні практики – збочення чи природа?

Деякі види сексуальної поведінки здаються нам непристойними, неприйнятними, ба більше збоченими, однак у світі тварин вони виявляються цілком природними.

Повідомляє сайт ТЕТІЇВ СЬОГОДНІ з посиланням на UATOPINFO.

Романтичні стосунки – справа непроста, та що вже казати про секс. Навіть у період найбільшої закоханості пара не застрахована від непорозумінь та труднощів у спілкуванні.

Тож уявіть, наскільки може бути непросто зізнатися своєму партнерові, що ви хотіли би спробувати в ліжку дещо, що виходить за межі культурних норм.

А втім, будь-яка найсміливіша фантазія, яка з точки зору суспільної моралі може здатися неприйнятною, виявляється цілком природною, звісно, за умови згоди обох учасників. Обов’язково знайдеться хоча б один вид тварин, для яких така поведінка є нормою.

Прикладів творчого підходу до цього процесу існує безліч: їжа в спальні, незвичні місця, рольові ігри. Але навіть найбільш екстравагантні експерименти, вочевидь, не є винаходом людей, оскільки трапляються досить часто у тваринному світі.

Візьміть, наприклад, жирафів. Самці в пошуках найкращої партнерки для себе час від часу відвідують інші стада, де обирають свою другу половину в прямому сенсі на смак – пробуючи зразки сечі.

Якщо якійсь самиці особливо сподобався захожий кавалер, вона може вирішити помочитися, коли він проходитиме повз. Отже, уролагнія, або, як кажуть у народі, “золотий дощ”, вигадали не люди.

Якщо романтичні знайомства жирафів керуються сечею, гіпопотами, як з’ясували вчені, покладаються на гній. Самці за допомогою нього позначать свою територію. Але екскременти можуть виконувати й іншу функцію.

Коли самці наближаються до жіночих особин стада, останні реагують поведінкою, відомою вченим як “дефекація на знак покори”.

Сексуальні фантазії в світі тварин цим, звичайно, не обмежуються.

Грубий секс, якому надають перевагу деякі люди, це ніщо в порівнянні з еротичними ігрищами чорноперої рифової акули (Carcharhinus melanopterus), що мешкає в тропічних і субтропічних водах Індійського та Тихого океанів.

Стенфордський біолог Дуглас Дж. Маккоулі та його колеги ретельно описали ритуали спаровування цього зубатого хижака.

Самці деякий час переслідують самицю, поки головний з них не кусає її за хвіст. Після того як їй вдається вирватися, він знову хапає її цього разу за тіло біля правого грудного плавця.

Заволодівши нею, самець штовхає її головою у піщане дно, після чого здійснює блискавичний статевий акт, який триває шістдесят вісім секунд.

Як пояснює дослідник акул Девід Шиффман, укуси є необхідними в хиткому та слизькому водному середовищі. Вочевидь, саме через них шкіра жіночих особин багатьох видів акули є жорсткішою, ніж у самців.

Еволюційно виправданим виявляється й груповий секс.

Щовесни на півдні Манітоби десятки тисяч червонобоких підв’язкових змій (Thamnophis sirtalis parietalis) виповзають після зимової сплячки зі своїх підземних нор і кидаються в обійми одна одній, формуючи величезні “клубки”.

Самиця підв’язкової змії виділяє феромон, який притягує сотні чоловічих особин.

У жорсткій конкуренції за “даму серця” деякі самці вдаються до неабияких хитрощів. Вони також випускають жіночий феромон, щоби відволікти увагу суперників і скористатися ситуацією.

Втім, австралійські та американські дослідники вважають, що мета цього “перевдягання” радше прагматична, ніж романтична.

Самці прикидаються жіночими особинами, щоби потрапити всередину клубка і таким чином зігрітися або сховатися від небезпеки.

Схильність до трансвестизму ще більше проявляє траурна каракатиця (Sepia plangon). Цей головоногий молюск, що мешкає у водах біля східного узбережжя Австралії, ретельно стежить за своїм зовнішнім виглядом.

Коли самець намагається спокусити жіночу особину, він передає їй любовне послання, зашифроване в певному малюнку пігментних цяток, які з’являються на його шкірі.

Однак, якщо побаченню починає заважати хтось інший, самець змінює колір шкіри на жіночий лише з того боку, з якого наблизився суперник.

Таким чином самиця продовжує бачити залицяння, а непроханий гість думає, що перед ним дві жіночі особини, і залишає коханців наодинці.

Суспільна мораль таврує деякі сексуальні практики, вважаючи їх дивними, непристойними, негожими і навіть збоченими.

Однак у дослідженнях різних типів людської поведінки, чи то дружба, а чи гра або ж підліткові бійки, спостереження за іншими видами тварин іноді відкриває несподівані перспективи.

Тож, подивившись на речі трохи ширше, ми можемо виявити чимало спільного з нашими молодшими братами, нехай це й може виглядати шокуючи або ображати нашу людську мораль.

НОВИНИ РАЙОНІВ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Баришівського району

новини Білоцерківського району

новини Богуславського району

новини Бородянського району

нновини Бориспільського району

новини Броварського району

новини Васильківського району

новини Володарського району

новини Вишгородського району

новини Згурівського району

новини Фастівського району

новини Іванківського району

новини Кагарликцького району

новини Красятицького району

новини Макарівського району

новини Миронівського району

новини Обухівського району

новини Переяслав-Хмельницького району

новини Рокитнянського району

новини Києво-Святошинського району

новини Сквирського району

новини Ставищенського району

новини Таращанського району

новини Тетіївського району

новини Яготинського району